IJsselsteins burgemeester Patrick van Domburg opent het toernooi.

IJsselsteins burgemeester Patrick van Domburg opent het toernooi.

Het Nederlands Kampioenschap MCR voor recreatieve spelers in IJsselstein begon met een verrassing. Organisator Ieneke Marsidi had in het geheim burgemeester Patrick van Domburg gevraagd het toernooi te komen openen. De deelnemers keken dan ook verbaasd op toen de burgervader – compleet met ambtsketen – Wijkservicecentrum de Oase binnenstapte. In een korte, maar enthousiaste toespraak heette hij de 48 spelers welkom en door middel van een gongslag zette hij ze tot spelen aan.
In een gemoedelijke sfeer speelde men zijn partijen. Na drie ronden waren er zes spelers met 10 tafelpunten, van wie Betsie Daanen de meeste mahjongpunten had gescoord. Niemand van hen wist echter in de vierde ronde tot tafelwinst te komen. Het bleef daarom tot het laatste moment bloedstollend spannend wie nu de opvolger van Luuk van Balkum als Nederlands Kampioen zou worden.
Uiteindelijk trok Janet Vlug aan het langste eind. De speler van de organiserende club De Oase kwam tot 12 tafelpunten en 298 mahjongpunten, 5 minipuntjes meer dan nummer twee Bert van Essen en 11 meer dan Peter Welters, die op de derde plaats beslaglegde.
Voldaan gingen de deelnemers weer op huis aan. En de burgemeester? Die komt zeker volgend jaar terug op de 20e verjaardag van De Oase…

vlnr: Bert van Essen (2e) - Janet Vlug (winnaar en Nederlands Kampioen) - Peter Welters (3e)

vlnr: Bert van Essen (2e) – Janet Vlug (winnaar en Nederlands Kampioen) – Peter Welters (3e)

Bekijk ook het fotoalbum

   Ronde 1  Ronde 2  Ronde 3  Ronde 4  Totaal 
TPMPTPMPTPMPTPMPTPMP
1Janet Vlug430280415823012298
2Bert van Essen497410823725112293
3Peter Welters24844920419012287
4Jan Hagman26349741052-3612229
5Betsie Daanen411142412381-1711373
6Jakko de Vries412041072821-1311296
7Martin Dam281-41416642511158
8Ada Swinkels4472144781-138111
9Marlies Borremans-Dirkx42051-6641631-3110271
10Annet de Vries-Toxopeus25742490-10345410257
11Herma van Mourik41010-106217422710239
12Tiny Leeuwenstein417151-62420710167
13Sandra van Wijngaarden49641511-921-2310132
14Hilde van Drunen41072110-135412010103
15Auktje Bussink0-7845041372-171092
16Kees Borremans1-2121926141369195
17Winnifred Gils2391-334108299123
18Luuk van Balkum1-69224453246954
19Antoinette Kruijer0-1471-24514809-18
20Corryne Hartmans41051-360.5-722537,550
21Ans Dalhuisen3470-980-10442587103
22Rika van Assendelft0-1314211221-45737
23Floor Perquin0-1202-1141261-587-63
24Marga Jansen3470-1740-1164667-177
25Tineke van Erne0-1752200.5-7241056,5-122
26Ed Woons23841480-470-122617
27Nettie Dirar2260-11841410-636-14
28Marjoleine Lips0-12324541150-886-51
29Nicy Stevens1220-1511-6041166-73
30Corrie van de Noordt1-344850-931-496-91
31Fenne Schuurmans0-654105220-2026-160
32Gemma Lamers0-10021171-622513
33Dora van Ravensteijn2-361190-952495-63
34Gianna van Slageren2621-861-161-275-67
35Albert de Bakker1-291-871182-55-103
36Michel Lamers2550-1561-54235-152
37Albertina van den Besselaar1342121-90-15422
38Margreet Volger1-510-541-372404-102
39Dori Koopman1-60-94271-404-133
40Henny Woons2581-130120-954-165
41Ineke Koster0-291-19220-873-133
42Irmgard Wartenberg0-107260-711-753-247
43Marianne Grin1-830-682580-1623-255
44Gerda Clobus1112-640-1290-1023-284
45Nanny Verheyen140-450-2081-142-263
46Shui Ying Metselaar-Hou0-1290-1352420-772-299
47Agatha van de Akker1-371-1130-1260-1162-392
48Lineke Bijlsma0-850-861-620-1501-383