De Nederlands Kampioen wordt bepaald door de vier beste resultaten van de volgende zes toernooien op te tellen.
Tsumo! Dora (T!D), Sakura Taikai (ST), Roode Vijven Toernooi (RVT), Oranda Sai Kou (OSK), Tsumo! Ura Dora (T!UD) en de Riichi Dutch Open (RDO).
Deze ranglijst geldt tevens als toetssteen voor kwalificatie voor het WRC 2019 in Wenen.

TUSSENSTAND
de ranglijst vermeldt uiteindelijk slechts spelers die de vereiste vier toernooien hebben gespeeld
(met dank aan Oscar van den Nieuwendijk)

Uitleg:
De afkorting CO is vermeld bij spelers die gebruikmaken van de compensatieregeling voor organisatoren
De afkorting CS is vermeld bij spelers die gebruikmaken van de compensatieregeling voor scheidsrechters
Deze compensaties vloeien voort uit het NMB-toernooireglement en worden conform daaraan pas aan het eind van het jaar berekend en toegekend.

posNaamtotaalT!DSTRVT
1Nel Hofman2349005670043400134800
2Ad van der Linden1658008550080300
3Yvonne van der Heide13320039800113600-20200
4Angelique Delfsma1206008130039300
5Robert Bodde109500-88003180086500
6Anneke Keyl93500389002300031600
7Désirée Heemskerk9200068006040024800
8Martijn Gulmans915005990067200-35600
9Ans Hoogland845005920025300
10Pieter Potmeer817004990031800
11Foppe Bakker790003400720003600
12Sonja Meulendijk70300285002540016400
13Michael van der Sluijs591001090048200
14Marianne Croeze5820065300-3500-3600
15Gerda van Oorschot50300-668005190065200
16Leni Janssen4050060500-8090060900
17Eveline Broers377003750018300-18100
18Dimphy van Grinsven2090043200-10300-12000
19Jacqueline Oudshoorn9600-860018200
20Dennis Boekstaaf8800-7600084800
21Cees van den Brink4900-33600-5290091400
22Trees Meijer3100-1200-6680071100
23Pauline van der Linden-360027900-31500
24Reylly Brands-6400-89002500
25Janine van Wijk-710044800-51900
26Jaap Croeze-12100-7400-4700
27Martin van Thiel-1210047600-37100-22600
28Sohana Ma Prem-14100-4000025900
29George Looms-15100-15100
30Martin Rep-24000-24000
31Jinbi Jin-282001700-29900
32Annemieke Hesselink-Schouten-30100-30100
33Hanneke Morel-34600-34600
34Bert Claessen-35100-35100
35Sandra van Wijngaarden-359001800015500-69400
36Vera Drost-48000-2000-46000
37Coen Berssenbrugge-48100-48100
38Olav Sommers-5040014000-18600-45800
39Jan Ketzer-61400-61400
40Ada Ketzer-de Wit-62400-62400
41Anneke Bakker-65400-27900-4880011300
42Rene Khezam-655005700-71200
43Janco Onnink-68900-47600-247003400
44Menno Deij-694008000-55800-21600
45Ieneke Marsidi-6980016400-60600-25600
46Joop Krijgsman-82200-891006900
47Annemiek Mallee-95400-46100-49300
48Janny van der Meer-170500-67200-104000700
49Ria van der Putten-171100-61500-109600
50Nino Aringaneng-224000-66400-121300-36300