De Nederlands Kampioen wordt bepaald door de vier beste resultaten van de volgende zes toernooien op te tellen.
Tsumo! Dora (T!D), Sakura Taikai (ST), Roode Vijven Toernooi (RVT), Oranda Sai Kou (OSK), Tsumo! Ura Dora (T!UD) en de Riichi Dutch Open (RDO).
Deze ranglijst geldt tevens als toetssteen voor kwalificatie voor het WRC 2019 in Wenen.

TUSSENSTAND
de ranglijst vermeldt uiteindelijk slechts spelers die de vereiste vier toernooien hebben gespeeld
(met dank aan Oscar van den Nieuwendijk)

Uitleg:
De afkorting CO is vermeld bij spelers die gebruikmaken van de compensatieregeling voor organisatoren
De afkorting CS is vermeld bij spelers die gebruikmaken van de compensatieregeling voor scheidsrechters
Deze compensaties vloeien voort uit het NMB-toernooireglement en worden conform daaraan pas aan het eind van het jaar berekend en toegekend.

Pos. TotaalT!DST
1Yvonne van der Heide15340039800113600
2Martijn Gulmans1271005990067200
3Nel Hofman1001005670043400
4Ad van der Linden8550085500
5Ans Hoogland845005920025300
6Angelique Delfsma8130081300
7Foppe Bakker75400340072000
8Désirée Heemskerk67200680060400
9Anneke Keyl619003890023000
10Marianne Croeze6180065300-3500
11Michael van der Sluijs591001090048200
12Eveline Broers558003750018300
13Sonja Meulendijk539002850025400
14Pieter Potmeer4990049900
15Sandra van Wijngaarden335001800015500
16Dimphy van Grinsven3290043200-10300
17Pauline van der Linden2790027900
18Robert Bodde23000-880031800
19Martin van Thiel1050047600-37100
20Dennis Boekstaaf8800-7600084800
21Jinbi Jin17001700
22Vera Drost-2000-2000
23Olav Sommers-460014000-18600
24Reylly Brands-6400-89002500
25Janine van Wijk-710044800-51900
26Jacqueline Oudshoorn-8600-8600
27Jaap Croeze-12100-7400-4700
28Gerda van Oorschot-14900-6680051900
29George Looms-15100-15100
30Leni Janssen-2040060500-80900
31Martin Rep-24000-24000
32Hanneke Morel-34600-34600
33Bert Claessen-35100-35100
34Sohana Ma Prem-40000-40000
35Ieneke Marsidi-4420016400-60600
36Annemiek Mallee-46100-46100
37Menno Deij-478008000-55800
38Coen Berssenbrugge-48100-48100
39Ria van der Putten-61500-61500
40Rene Khezam-655005700-71200
41Trees Meijer-68000-1200-66800
42Janco Onnink-72300-47600-24700
43Anneke Bakker-76700-27900-48800
44Joop Krijgsman-82200-891006900
45Cees van den Brink-86500-33600-52900
46Janny van der Meer-171200-67200-104000
47Nino Aringaneng-187700-66400-121300