De Nederlands Kampioen in 2023 wordt bepaald door het nog te bepalen aantal beste resultaten van de volgende zeven toernooien (onder voorbehoud) op te tellen.
Shinsun Taikai (ShT), Yuki no Taikai (YNT), Tsumo! Dora (T!D), Sakura Taikai (SaT), Oranda Sai Kou (OSK), Tsumo! Ura Dora (T!UD) en Riichi Dutch Open (RDO).

TUSSENSTAND na Shinsun Taikai
de definitieve ranglijst vermeldt slechts spelers die de vereiste toernooien hebben gespeeld
(met dank aan Oscar van den Nieuwendijk)

Het volgende toernooi is Yuki no Taikai.

Uitleg:
De afkorting CO is vermeld bij spelers die gebruikmaken van de compensatieregeling voor organisatoren
De afkorting CS is vermeld bij spelers die gebruikmaken van de compensatieregeling voor scheidsrechters
Deze compensaties vloeien voort uit het NMB-toernooireglement en worden conform daaraan pas aan het eind van het jaar berekend en toegekend.

POSTOTAALSCOREShT
1Bert Claessen9590095900
2Ivar Bouwman8680086800
3Eveline Broers8330083300
4Ruud Cremers5880058800
5Hanneke Morel3940039400
6Cees van den Brink3850038500
7Anneke Keyl2100021000
8Vera Drost35003500
9Joop Krijgsman-5500-5500
10Marjoleine Lips-9500-9500
11Dimphy van Grinsven-12800-12800
12Ieneke Marsidi-12900-12900
13Nino Aringaneng-13200-13200
14Olav Sommers-16400-16400
15Nel Hofman-18500-18500
16Jacqueline Oudshoorn-21900-21900
17Foppe Bakker-23000-23000
18Joke de Jong-24200-24200
19Anneke Bakker-30000-30000
20Jurgen Brink-36800-36800
21Trees Meijer-39400-39400
22Ria van der Putten-63500-63500
23Pauline van der Linden-68400-68400
24Ad van der Linden-68600-68600
25Jack Main-82800-82800
26Sandra van Wijngaarden-125700-125700