In 2019 wordt de Nederlands Kampioen vastgesteld aan de hand van de beste vijf scores die elke speler heeft behaald op de volgende 8 MCR-toernooien: Kongrovers-toernooi (KR), Valentijnstoernooi (VT), De Reus van Rotterdam (RvR), het Skôn Spel-toernooi (SST), de Dutch Open (DO), het Negen Poorten-toernooi (9P), de Rode Draak Twente (RDT) en het Domtorentoernooi (DT).
De ranglijst is tevens bepalend voor kwalificatie voor het Open Europees Kampioenschap 2020 (OEMC).

TUSSENSTAND
(met dank aan Oscar van den Nieuwendijk)

Uitleg:
De afkorting CO is vermeld bij spelers die gebruikmaken van de compensatieregeling voor organisatoren
Deze compensatie vloeit voort uit het NMB Toernooireglement en wordt conform daaraan pas aan het eind van het jaar berekend en toegekend.

  Beste van 5 KR VT RVR SST MDO 
posTPMPTPMPTPMPTPMPTPMPTPMP
1Twan van den Nieuwendijk6322485-5114620125281031922832
2Marjan van den Nieuwendijk6217899213124157771334521739
3Eveline Broers5811471042814466132976-15715113
4Eric van Balkum57870877912311386122251759
5Dennis Boekstaaf511078123777918996-3218543
6Ans Hoogland513644-33310108122336-9819454
7Diana Westdijk491644134578701472214395
8Olav Sommers49-267106111137-1531429810-390
9Menno van Lienden48649999102379125114469-258
10Gerda van Oorschot47779102275-2614-139715421798
11Anton Kösters47765114481125473762912-3
12Wil Meijer-Kal458409178941115811640
13Joke de Jong444125-28816678884016146
14Sandra van Wijngaarden44-2745-177132195-1546-8515-77
15Barry de Vos43222142865-1839221597
16Anja van Oorsouw391265-21381336-431-35719606
17Rudy Wong-Chung39407494-2127-1646-3215399
18Maaike Fleskens38,5-1469138-238115-728.5-75
19Marianne Croeze382258-288721024712-66
20Leni Janssen3711331452091414599
21Janco Onnink37541101756-101919612271
22Petra Elferink36-546274-608-1791929-196
23Leo Elferink36-603868-5911795-1194-510
24Hanneke Morel35-154101061-4558-14616341
25Mattheu van Oorsouw35-2255-1715-107-37812810-135
26Marjoleine Lips35-760824-280112853-3209-447
27Ronald Lammers342415-1891057821811155
28Berry Heijn34-60710164-1456-5681246-546
29Martin van Thiel32424101543-1673-17816615
30Luuk van Balkum323251067910313155
31Dimphy van Grinsven321438586-6518150
32Chris Scheffler32325-18461606-11415170
33Jacqueline Oudshoorn32-20181015178-623-1788-79
34Pauline van der Linden31-184-185113632-31314117
35Oscar van den Nieuwendijk31-5585-1166-1005-304-9411-218
36Jan Warbout30,5-16191395.5-53-27113-24
37Anneke Keyl30-2663-1877994-13716-41
38Ad van der Linden296413-1671153915269
39Herma van Mourik293511039101569156
40Menno Deij29333995928711-49
41Mieke Weber29993-220124884-175106
42Harry Kal29-146634-86113918-454
43Yvonne van der Heide29-1521-406583519124456-293
44Jakko de Vries29-2733-3716-19485612236
45Gerard van der Bie28-6553-2327-545-50713138
46Jaap Croeze27-7719748525-1055-792
47Anja van den Boogaart26-5725-2379493-460976
48Eugenie Teunissen25-320111554-1304-2336-112
49Aty de Groot25-8837-172101893-3315-569
50Rik Scholten24406829316113
51Ieneke Marsidi232146267-1610204
52Piet Scholte23-2086-1190-51881789251
53Ineke Koster22,5-11796-1142-1337744.5-2163-790
54Annechien Deurloo2262134546-1353-257
55Gert van der Vegt22-52111823-1498-454
56Zeger de Jong22-7491-4246-659-226-238
57Floor Perquin22-9326-1115-1246-1275-570
58Martha Pasterkamp214191016511254
59Franka de Vries20-1378-385-188789
60Ria van der Putten19,5-11101-3575-1588.51845-779
61Rika van Assendelft19-5964-2427168-510-319
62Janine van Wijk17,5-6964-1553-2756.5-334-233
63Annet Kitslaar17-2974-3573-25510315
64Tonny van der Bie17-3242-268111784-234
65Rick Schepers17-5479448-591
66Vera Drost16-777-8396
67Anna van Craaikamp16-14092877-420-385
68Grea Donk15-17113264-343
69Jeroen Meijer15-16991356-304
70Jessica Heyliger15-2905-666-424-182
71Annie Hagman12-2235-1597-64
72Annemieke Hesselink-Schouten12-6696-494-1902-430
73Leny Schaaders11-2426-795-163
74Annette Kruijer11-8145-2566-558