In 2019 wordt de Nederlands Kampioen vastgesteld aan de hand van de beste vijf scores die elke speler heeft behaald op de volgende 8 MCR-toernooien: Kongrovers-toernooi (KR), Valentijnstoernooi (VT), De Reus van Rotterdam (RvR), het Skôn Spel-toernooi (SST), de Dutch Open (DO), het Negen Poorten-toernooi (9P), de Rode Draak Twente (RDT) en het Domtorentoernooi (DT).
De ranglijst is tevens bepalend voor kwalificatie voor een eventueel Open Europees Kampioenschap 2020 (OEMC).

TUSSENSTAND
(met dank aan Oscar van den Nieuwendijk)

Uitleg:
De afkorting CO is vermeld bij spelers die gebruikmaken van de compensatieregeling voor organisatoren
Deze compensatie vloeit voort uit het NMB Toernooireglement en wordt conform daaraan pas aan het eind van het jaar berekend en toegekend.

    KR VT RVR SST MDO 9P RDT 
posTPMJPTPMPTPMPTPMPTPMPTPMPTPMPTPMP
1Dennis Boekstaaf662166123777918996-32185431256616581
2Twan van den Nieuwendijk6322485-51146201252810319228325-204
3Marjan van den Nieuwendijk62178992131241577713345217393-298
4Eveline Broers6217471042814466132976-15715113107710443
5Diana Westdijk60197113457870147221439511327
6Eric van Balkum59107887791231138612225175910285
7Anja van Oorsouw5513445-21381336-431-357196061014412504
8Sandra van Wijngaarden554025-177132195-1546-8515-775-30816499
9Joke de Jong547685-288166788840161461226910147
10Gerda van Oorschot531392102275-2614-139715421798102905-77
11Marjoleine Lips52,5272824-280112853-3209-4471426710.5165
12Anton Kösters52995114481125473762912-311259
13Ans Hoogland527084-33310108122336-98194543-201511
14Leni Janssen51122114520914145996-388126
15Olav Sommers503727106111137-1531429810-3905-148245
16Ad van der Linden499593-167115391526989812220
17Barry de Vos4933142865-18392215974-2636-189
18Menno van Lienden48649999102379125114469-258
19Jan Warbout46,569291395.5-53-27113-24146635-81
20Gerard van der Bie46283-2327-545-5071313816379572
21Wil Meijer-Kal458409178941115811640
22Martin van Thiel44515101543-1673-1781661510615-148
23Chris Scheffler442595-18461606-11415170101297-86
24Hanneke Morel4493101061-4558-146163419247
25Maaike Fleskens43,5-559138-238115-728.5-754-3001019
26Yvonne van der Heide427331-406583519124456-293925510243
27Rudy Wong-Chung402337494-2127-1646-32153995-1145-19
28Mieke Weber394593-220124884-17510610360
29Berry Heijn39-49810164-1456-5681246-5469-364-353
30Marianne Croeze382258-288721024712-66
31Aty de Groot38-4867-172101893-3315-56986482
32Janco Onnink37541101756-101919612271
33Herma van Mourik373781039101569156827
34Pauline van der Linden37-394-185113632-313141175-623-272
35Jacqueline Oudshoorn37-6281015178-623-1788-791-2758-39
36Anneke Keyl37-1313-1877994-13716-417135
37Piet Scholte36,52756-1190-518817892515.5-69834
38Petra Elferink36-546274-608-1791929-1962-333
39Rika van Assendelft36-2584-2427168-510-3195-18912208
40Leo Elferink36-603868-5911795-1194-5102-469
41Mattheu van Oorsouw35-565-1715-107-37812810-1355-715-2
42Ronald Lammers35-1685-18910578218111551-409
43Vera Drost321647-8396113165-75
44Oscar van den Nieuwendijk32-7185-1166-1005-304-9411-2185-254
45Floor Perquin32-7716-1115-1246-1275-57010161
46Eugenie Teunissen31-426111554-1304-2336-1126-106
47Ineke Koster30-4566-1142-1337744.5-2163-7906-546.5-146
48Gert van der Vegt30-46611823-1498-454855
49Harry Kal29-146634-86113918-454
50Jakko de Vries29-2733-3716-19485612236
51Jaap Croeze27-7719748525-1055-792
52Ria van der Putten27-9691-3575-1588.51845-7797.5141
53Anja van den Boogaart27-9715-2379493-4609761-399
54Ieneke Marsidi26286267-16102043-186
55Annette Kruijer26-8205-2566-5588-42736
56Annechien Deurloo22-439134546-1353-2570-501
57Zeger de Jong22-7491-4246-659-226-238
58Tonny van der Bie21-10352-268111784-2342-3032-408
59Janine van Wijk17,5-6964-1553-2756.5-334-233