Door Chris Hofkamp

Eindelijk was het zo ver, het eerste Zuiderzeetoernooi van Het Mahjong Genootschap uit Almere kon beginnen. Aangezien de voormalige Zuiderzee vol met windmolens staat, was wind gekozen als thema. Het kwam terug in het logo, de welkom cakejes, de mini fans die de deelnemers kregen om het hoofd koel te houden, de manier waarop de stenen op de tafels lagen en natuurlijk in de prijzen. 

Iedereen heeft de locatie kunnen vinden, zodat er op tijd gestart kon worden. De uitgebreide voorbereiding betaalde zich uit, alles liep op rolletjes, ook de apparatuur en programmatuur deden wat ervan verwacht werd. De uitslagen konden snel na de  ronden bekend gemaakt worden, zodat iedereen kon volgen hoe spannend het werd. 

Zeker de laatste ronden. Spelers met uitzicht op een prijs zakten dankzij niet meewerkende stenen een flink stuk op de lijst, anderen hadden opeens de wind mee en werden stijgers.

De uiteindelijke top 3 waren: 3 Sonja Verdouw met 12 tafelpunten en 23 mp, 2 Henk van Evert met 13 tafelpunten en 23 mp, de winnaar was Thera Sondervan met 14 tafelpunten en 40 mp. Alle drie van harte gefeliciteerd!

 

Nieuwkomer Tehra Sondervan winnares eerste Zuiderzeetoernooi

De eindstand van dit toernooi:

PosNaamTotaalRonde 01Ronde 02Ronde 03Ronde 04
TPMPTPMPTPMPTPMPTPMP
1Thera Sondervan1440223541194153495
2Henk van Evert132331-45482497499
3Sonja Verdouw131344411-764126443
4Liesbeth Zijlsma122624862752-124113
5Marian Paap11395418342392-151-12
6Han van Baarsen1119024145341301-34
7Anja Buurman106341002-4941970-185
8Brand van Tongeren92350-6241824103112
9Lino Zuppelli92061-272252-144222
10Robin Mohan91141-852254134240
11Marlies van Leeuwen8860-63248467234
12Iddy Oort83825041352510-198
13Roos van der Meer83741124900-1010-64
14Jeanette Bronsgeest8354692-11141-47
15Corryne Lubberts8331-561-37262464
16Greet Gijsen8-930-11841040-156477
17Irmgard Lauxtermann7182-3941491-270-65
18Kris van Kessel7-40-881-29238475
19Bart Bosmans7-532420-1241-65494
20Rosa Boonman6,55441720,5-720-69223
21Yasira Wesseling6,5-51-470,5-7241271-13
22Elly Suderée6270-1001-4104131
23Marije Lubbers6261-2011522328
24Armunda van der Willigen631-492402441-32
25Patricia Schilte6-251-570-8141461-33
26Lilian Ryan6-2941390-890-112233
27Monique Vollebregt6-810-694311-251-18
28Corrie van der Noordt5,5-800-712112131,5-33
29Koen van Dijk5-51-302470-107285
30Paul van Hattem5-282661-210-140267
31Ger Vos5-18841030-1451-810-65
32Arno van der Voort5-2624840-1900-941-62
33Ria Poortman4-702421-241-480-40
34Hermine Lemmens-Tan4-882170-732500-82
35Peter van der Smite4-2131-500-1681-18223
36Patty Teunissen4-3162122-200-1630-145
37Auktje Bussink3,5-2292-200-710-1051,5-33
38John Smulders3-3460-1201-600-1592-7
39Renée Vroom2-2070-1401161-280-55
40Tineke van Hattem1-2690-380-801-360-115