door Olav Sommers

Dat (Roe)meen je toch niet? Het jaar was 2019. Michael van der Sluijs speelde namens Nederland op het EK riichi. We wisten toen al dat hij een Roemeense vriendin had, Rene Khezam. Na het toernooi vertelde hij dat ze in Roemenië gingen wonen. En hij sloot af met de profetische woorden: “Wij gaan een nationale bond oprichten”. En verdomd, op 2 november van dat jaar verscheen op de website van de EMA het bericht dat Roemenië als 22e lid werd verwelkomd. Voorzitter: Rene Khezam.

Het jaar is 2022. Michael van der Sluijs speelt namens Roemenië op het Riichi Dutch Open. Samen met zijn aanstaande bruid, schoonmoeder en goede vriend zijn ze naar Berghem gekomen. En dat is niet als tafelvulling. Na de eerste dag staat hij tweede met een behoorlijke achterstand op de nummer 1, Raúl Ríos Navarro. Derde staat op dat moment Robert Bodde, mede geholpen door een ongelofelijke score van 103.900 punten. Andere Nederlanders die dan nog mogen dromen van het podium zijn Bert Claessen (4e), Olav Sommers (6e), Ans Hoogland (8e) en Janny van der Meer (10e). Maar niets is wat het lijkt bij Riichi. Met positieve en negatieve scores kun je zo 10 plaatsen zakken of stijgen.

De tweede dag haalt Ríos Navarro alleen maar positieve scores. En Michael ook, maar telkens net iets meer. Zijn achterstand voor de laatste ronde begint is 22.700 punten dat is te overbruggen. De sympathieke Spanjaard, moreel ondersteund door zijn niet-spelende vrouw, wint zijn tafel. Maar niet met veel punten. Michael haalt alles uit de kast en noteert nog maar eens een monsterscore. Als alle stofwolken zijn opgetrokken, wonden verzorgd en tetanusprikken gezet blijkt dat Raúl met slechts 4.300 punten voorsprong met de wisselbeker aan de haal gaat.

Maar wacht, helemaal vanuit het middenveld (35e na de eerste dag) zien we Martijn Gulmans via een 17e, 10e en 9e plek uiteindelijk beslag leggen op het brons. Niemand zag hem komen en plots stond hij op het podium. Een prachtige prestatie. Janco Onnink (4e), Bert Claessen (5e), Pieter Potmeer (7e) en Robert Bodde (8e) halen ook nog de top-10.

De organisatie kijkt terug op een geslaagd toernooi. Met name de vele jonge spelers uit België en Duitsland geven de wedstrijd een sprankelende uitstraling. De drie scheidsrechters hebben nauwelijks in actie hoeven te komen. Riichispelers lossen het zelf wel op, wijzen elkaar op foutjes en helpen de winnaar om alle punten te tellen.

vlnr: Michael van der Sluijs (2e) – Raúl Ríos Navarro (winnaar) – Martijn Gulmans (3e)

Uitslag

  TotalH 01H 02H 03H 04H 05H 06H 07H 08H 09
1Raúl Ríos Navarro282.500-142003830041100472005290015600321004100028500
2Michael van der Sluijs278.20021800-126004490014800589006400481004900046900
3Martijn Gulmans154.40033900-1830058001300-2590039100404001990058200
4Janco Onnink131.10034700-2540091007900251006600377002520010200
5Bert Claessen128.3002800093002640053000-293002000-333003220040000
6Nick Dyer125.600-25100-15500620046600371004020061001830011700
7Pieter Potmeer111.700-6900910026900-35200274009700424001160026700
8Robert Bodde111.300-1670012300260008890013400-22500-940030900-11600
9Thibault Vroonhove95.000236001500-4400-830077003830025000106001000
10Nadine König92.40072900670032300-39800-46003670035400-9800-37400
11Olav Sommers79.700151005330027300-13600-20400-57002930025100-30700
12Timur Hahn74.10045800-257001010030800-3610091004830020200-28400
13Ad van der Linden66.100-3000014500-235003800510024700297001020031600
14Ben Thomas58.3004500-7800-17000-1980026200-1420056400680023200
15Timo Heemstra48.5001450031100-1850013100-13400-950030400-83009100
16Jacqueline Oudshoorn45.100-34500-31100-170002260010000-12400353003950032700
17Cédric Aguerre42.800292007900-1600-38001700-233001700028300-12600
18Saiming Fung40.400-25700238007900-2610010600234002330038600-35400
19Janny van der Meer38.600530024600-740038600-40013000-15004000-37600
20Sabine Manten36.80021400-7300-13100-86003960033900-23500-200-5400
21Benoit Dessort34.900-24000341003130024500-45007200-16100-9100-8500
22Ans Hoogland33.500-80011700830036900510013200-4800034600-27500
23Pierre Chabert26.100-25900-20100318004100930030500-2960041800-15800
24Ian Fraser24.9003850051009400-32400-880041700-12300-216005300
25Chris de Roock19.900282006500-30200-23100-770029700-235001080029200
26Arnaud Renard14.80010400-2510025600-3260045600-14600-530018400-7600
27Gerda van Oorschot12.800-9000-14500-26600237008300-1660027100-1300033400
28Trees Meijer10.600-6700-9000-300022900-28100128001700-890028900
29Jack Main4.500-550029700-3200-7000-35800-710027900-1230017800
30Piti Phanpanich800-610025700-8600-26800330003300-14300-3650031100
31Menno Deij-van Rijswijk-90080002450020300-16100-20200-10700410022000-32800
32Hiroshi Kameda-1.500-23100-213001540016400-28001930082008800-22400
33Rene Khezam-3.6002810011800-21900219002090032300-45300-39700-11700
34Thomas Gonstas-5.90028200-43000-15600-23300-14200347001410031100-17900
35Luc René de Cotret-15.300-160028000-24000-46000-26700-4900138001480031300
36Sandra van Wijngaarden-15.500-20300-12900-189002200021100-99005100-1290011200
37Eveline Broers-16.400100-3090041700-32400-14300-161001340031800-9700
38Henri Devillez-16.800-14800-8000540043006100-21700640014500-9000
39Dimphy van Grinsven-19.10040800-2220010500-19000-1570023500-11200-9100-16700
40Joël Linh van Leuven-19.9002730040600-235006800-2380018700-313006500-41200
41Foppe Bakker-22.600-27002100039900-17800-3680013800-14200-7100-18700
42Petraru Mihnea-27.900-20000-17000-33000496002550028800-1000-35700-25100
43Léonie Serrier-35.300-53800-365009000-15000-600351006800174002300
44Laurent Vamecq-36.80022700-21800-800011200-3100-32500-3360030700-2400
45Paola Bungaro-42.000-37100-2840035400-3330019200-13700520019900-9200
46Frank Tobias-44.600181008600-267001600-136008100-14100600-27200
47Raphaël Pelgrims-44.900480026700-5800630023400-25100-23900-43700-7600
47Marjoleine Lips-44.900-7800-2550017600-630026700-36900-32100-3970059100
49Deniz Eckert-45.2008600-700040000-4500-6400-136004000-33400-32900
50Thai Chung-51.100-1520037400-36800840022100-29400-34300-73004000
51Peter Langford-53.2009600-139006600-16300-538003000-6300102007700
52Chris Offermans-54.50025000-4800-45700304001800-7800-7700-521006400
53Sophie Delauche-54.900-3150031300-15200-2770036900-1300-29800-266009000
54Aymeric Masson-68.800-1650030500-13400-1380010400-27800-10600-4230014700
55Manuel Schlich-69.1001160021800-6800-37000-7700-26100-33100-1660024800
56Nooa Hanninen-72.200-338003600370042001310021900-21900-16400-46600
57Anneke Bakker-77.700-33300-1700-8200-1400-23600-35300-1700-40027900
58Steffy Duhme-95.5006300-40400-261005800-360012200-17500-383006100
59Mike Short-105.800-14100-29600-9000-1040018700-33700-6900-6500-14300
60Ivar Bouwman-107.300-3340038004020036100-48400-33300-30100-36200-6000
60Hanneke Morel-107.300-5500019100-31800-28008600-5000-23400-2820011200
62Ken Nico Schultheiss-109.300-20000-138006000-673008500-13900120000-20800
63Pauline van der Linden-127.900-30000-3500-24400-3050014700-13600-32800-174009600
64Cees van den Brink-135.200-6200-9300-39600-15600-43100-223003050022100-51700
65Jos Dermout-146.400-30300-8200-2960025200-77000-34800-10600102008700
66Martin Rep-151.60011900-30300-28100-6500-42300-3610023600-36300-7500
67Anneke Keyl-156.300-5900-820015400-4060022800-25300-24700-58800-31000
68Mirela Lucia Khezam-171.7007400-23300-31300-10200-24800-31800-25900-332001400